| Type | Alternator |
|---|---|
| Length | 2601 mm |
| Height | 1999 mm |
| Width | 2250 mm |
| Voltage | 12 V |
| Number of Ribs | 6 |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Alternator Charge Current | 140 A |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Belt Pulley Diameter | 56 mm |
| Manufacturer Restriction | Valeo |
| Function | Alternator |
NAPA NAL1765 Alternator
€133.24
OE
OE Numbers
03L903023F03L903023FX06F903023A06F903023AX06F903023C06F903023CX06F903023F06F903023FX06F903023H06F903023HX06F903023J06F903023JX07K903025A1800A066HVAG0001540102HVW 000 154 01 02
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

