| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 246 mm |
| Height | 32 mm |
| Width | 216 mm |
| Filter type | Activated Carbon Filter |
| Quantity | 1 |
| Function | Filter, cabin air |
| Basic version (Part No.) | 1 987 432 057 |
| Highly efficient version with active carbon (P/No) | 0 986 628 604 |
Bosch 1987432357 Pollen / Cabin Filter
€13.26
OE
OE Numbers
463 830 00 186Q0 819 653 B6Q0819653A 463 830 00 18JZW 819 653 A
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

