| Type | Belt Tensioner, v-ribbed belt |
|---|---|
| Width | 24 mm |
| Material | Plastic |
| Outer diameter | 70 mm |
| Inner diameter | 7 mm |
| Surface | Smooth |
| Function | Belt Tensioner, v-ribbed belt |
| Extra Description | DriveAlign™ |
Gates T38772 Aux Belt Tensioner
€46.73
OE
OE Numbers
038 903 315 AL038 903 315 AP
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

