| Type | Condenser, air conditioning |
|---|---|
| Additional Information | with nitrogen filling, with gaskets/seals |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Inlet Diameter | 15.4 mm |
| Outlet Diameter | 13.8 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 535 mm |
| Core Width | 388 mm |
| Core Depth | 16 mm |
NRF 35520 Air Con Condenser
€72.11
OE
OE Numbers
1K0820411AC1K0820411AD1K0820411AH1K0820411AJ1K0820411AK1K0820411B1K0820411D1K0820411E1K0820411F1K0820411G1K0820411H1K0820411J1K0820411N1K0820411P1K0820411Q1K0820411S1K0820411T
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |

