| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 211 mm |
| Height | 58 mm |
| Width | 288 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Quantity | 1 |
| Function | Filter, cabin air |
| Highly efficient version with active carbon (P/No) | 0 986 628 615 |
| Version with active carbon (Part No.) | 1 987 432 397 |
Bosch 1987432097 Pollen / Cabin Filter
€9.64
OE
OE Numbers
1K0 819 644 A1K0 819 644 B1K0819644JZW 819 653 B
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |

