| Type | Belt Pulley, crankshaft |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Outer diameter | 143 mm |
| Inner diameter | 16 mm |
| Number of grooves | 6 |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Extra Description | DriveAlign™ |
Gates TVD1147A Crankshaft Pulley (TVD)
€58.07
Out of stock
OE
OE Numbers
06H 105 243 F06H 105 243 G06H 105 243 K06H 105 243 M06H 105 243 Q06H105243CL06H105243F
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |

