| Type | Alternator |
|---|---|
| Length | 2601 mm |
| Height | 1999 mm |
| Width | 2250 mm |
| Voltage | 12 V |
| Number of Ribs | 6 |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Alternator Charge Current | 110 A |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Belt Pulley Diameter | 56 mm |
| Manufacturer Restriction | Bosch |
| Function | Alternator |
NAPA NAL1791 Alternator
€180.49
OE
OE Numbers
03L-903-023D03L-903-023DX03L903023G06A903023X06F903023D06F903023DX06F903023E06F903023EX06F903023LX06F903023MXHVAG0001540002HVW 000 154 00 02
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

