| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 256 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 224 mm |
| Filter type | Activated Carbon Filter |
| Function | Filter, cabin air |
| Basic version (Part No.) | NFC4021 |
| EU Product Safety Regulation (GPSR) | IEC 60417-6183 mechanical expertise required |
NAPA NFC4022 Pollen / Cabin Filter
€12.83
OE
OE Numbers
6R0819653JZW 819 653 F
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

