| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 287 mm |
| Height | 34 mm |
| Width | 211 mm |
| Filter type | Activated Carbon Filter |
| Quantity | 1 |
| Function | Filter, cabin air |
| Basic version (Part No.) | 1 987 432 097 |
| Highly efficient version with active carbon (P/No) | 0 986 628 615 |
Bosch 1987432397 Pollen / Cabin Filter
€12.33
OE
OE Numbers
1K1 819 653 A1K1 819 653 B1K1819653JZW 819 653 B
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |

