| Type | Compressor, air conditioning |
|---|---|
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Additional Information 2 | with PAG compressor oil |
| Voltage | 12 V |
| Pulleys | with v-ribbed belt pulley |
| Belt Pulley Diameter | 110 mm |
| Inlet Diameter | 28.4 mm |
| Outlet Diameter | 15.3 mm |
| Connector Shape | oval |
| Refrigerant | R 134a |
| Compressor ID | PXE16 |
| Quality | OE-EQUIVALENT |
| Compressor Oil | PAG 46 |
| Oil Fill Quantity | 110 ml |
| Number of grooves | 6 |
| Manufacturer Restriction | SANDEN-EQUIVALENT |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Replaces | 32221 |
NRF 32147 Air Con Compressor
€199.66
OE
OE Numbers
1K0260859F1K0820803E1K0820803F1K0820803G1K0820803H1K0820803J1K0820803K1K0820803L1K0820803N1K0820803P1K0820803Q1K0820803QX1K0820803S1K0820803SX1K0820803T1K0820808B1K0820808BX1K0820808D1K0820808DX1K0820808F1K0820808FX1K0820859C1K0820859D1K0820859E1K0820859F1K0820859M1K0820859Q1K0820859QX1K0820859S1K0820859SX2E0820803A2E0820803B2E0820803C2E0820803D2E0820803G5K0820803F5K0820803K5K0820803L5N0820803E8E0260805AS
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |

